Doktor Asistan İletişim

0506 170 72 19

Çalışma Saatleri

Pzt - Ct : 08:00 - 18:00

Kürtaj

Kürtaj


Ağrısız kürtaj için vakum kürtajı yöntemini tercih etmek gerekiyor, hemde işlem çok kısa sürüyor, 5 dakikada yürüyüp gidebiliyorsunuz, adeta geciken adetiniz geri gelmiş gibi hissedeceksiniz :

ÇOCUK ALDIRMA HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER
1- KÜRTAJIN GİZLİLİĞİ :

Kürtaj bir kadının en mahrem durumudur. Kürtaj olduğunuzu kimseler bilmeyecek, tüm işlem gizli tutulacaktır. Yakınlarınız veya başka şahıslar sizin kürtaj olup olmadığınızı bizden sorgulayamazlar. Ayrıca yapılan kürtaj işlemi özel olduğu için SGK kayıtlarına kesinlikle geçmez , daha sonra SGK anlaşmalı özel hastanelerde, tıp merkezlerinde ve devlet hastanelerinde kaydı bulunamaz. Örneğin başka bir hastalık sebebiyle SGK anlaşmalı bir özel sağlık kuruluşuna veya devlet hastanesine başvurduğunuzda başınızdan geçen bu çocuk aldırma işlemi kesinlikle hastalık geçmişinizde yer almayacaktır. Daha fazla bilgi için arayın :0506 170 72 19
2- KÜRTAJ ÖNCESİ JİNEKOLOJİK MUAYENE :

Kürtajdan önce jinekolojik muayene ve ultrason muayenesi yapılacak gebelik boyutları ultrason altında netleştirilecektir. Hiçbir gebelik testi ultrasonda gebelik kesesinin görülmesi kadar kesin sonuç vermemektedir. Kürtaj öncesi muayeneler ÜCRETSİZ olacaktır. Daha fazla bilgi için arayın : 0506 170 72 19
3- KÜRTAJDA İŞLEM SÜRESİ :

Kürtaj işleminiz yaklaşık 20 dakika sürecek ve kürtajdan sonra yatmanız gerekmeyecektir , yani yürüyüp gideceksiniz.
4- KÜRTAJ İŞLEMİNDE AĞRI OLACAKMI ? :

Kürtaj esnasında acı çekmeyeceksiniz , sonrasında ağrınız olmayacak.
5- KÜRTAJDAN SONRA ÇOCUK OLURMU ? :

Kürtaj işlemi daha sonradan çocuk sahibi olmanızı etkilemeyecek , istediğiniz zaman gebe kalabilirsiniz. özellikle vakum kürtaj insan fizyolojisine çok uygun bir metod olduğu için jinekolojik anatomide herhangi bir değişim meydana getirmemektedir. Hatta kürtajdan sonra 10 günlük cinsel pehrize uymayıp cinsel ilişkiye girip tekrar gebe kalanlar vardır. Defalarca kürtaj olan hastalarımız şu anda hepsi çocuklarını okula gönderiyorlar :)
6- KÜRTAJ SONRASI ADET :

Kürtaj sonrası yaklaşık 3 - 4 gün normal bir adet kanaması kadar kanamanız olacaktır, 1 ay sonrada tekrar adet göreceksiniz. Kürtaj yapılan gün yeni adet döngünüzün 1. günü olacaktır. Uyguladığınız doğum kontrol yöntemini bu yeni takvime göre ayarlayabilirsiniz.
7- İLK KÜRTAJ :

İlk defa kürtaj olacaksanız bu durum defalarca kürtaj olmuş kadınlardan farklı değildir, sonrasında istediğiniz zaman çocuk sahibi olabilirsiniz, kürtaj buna engel değildir. Kürtaj üreme fizyolojisini kesinlikle etkilemez. 8- İLAÇLA DÜŞÜK YAPMAK :

Önceden düşük yapmak için ilaç kullanıp kanaması başlayan vaya parça düşüren kadınlarda bu hatalı uygulamadan dolayı tehlikeli kan kayıpları yaşanabileceği için acilen kürtaj yaparak kanayan parçaların çıkartılması gerekir. ( kürtaj hapı , düşük hapı veya düşük iğnesi gibi ilaçlar kesinlikle çok tehlikelidir , bu işlem kürtaj ile doktor yönetiminde yapılmalıdır.
9- VAKUM KÜRTAJ :

Vakum kürtaj en fizyolojik kürtaj metodu olup ağrı çekmeden ve kısa sürede gerçekleşmektedir. Vakum Kürtajda kullanılan tüm malzemeler tek kullanımlık olup kişiye özel olarak ambalajından çıkartılıp kullanıldıktan sonra atılır.
10- KÜRTAJDA YASAL SÜRE :

İsteğe bağlı kürtajın yasal süresi 10 haftadır , kürtaj öncesi ultrason muayenesinde gebelik haftası net olarak anlaşılmaktadır. 10 haftayı geçmiş hastalarda gebeliğin devamının anne sağlığını tehlikeye atma ihtimali olan durumlarda ve bebekte kalıcı sakatlıklar ve hastalıkların öngörülmesi durumlarında yine kürtaj yapılabilir. Ayrıca 10 haftayı aşmış fakat kanaması başlamış durdurulamayan düşüklerde rahim içinde parça kalacağı için kürtaj yapılmaktadır.
11- KÜRTAJ FİYATLARI :

Kürtaj Fiyatları gebelik haftasına göre değişmektedir, ayrıca lokal anestezi ile yapılan kürtajlardan anestezi farkı alınmaz fakat genel anestezi ile kürtaj yapılırsa küçük bir anestezi ücreti ilave edilir.

Adana Kadın Doğum

Jinolokojik hastalık ve kadın doğum ile ilgili tüm yazılarımızın bulunduğu web sitesi...

Tıklayınız
Adana Jinekolog

Jinekolog hastalıklar ile ilgili yazılarımızın bulunduğu web sitemiz...

Tıklayınız
1250

Hasta Muayenesi

1350

Medikal Ameliyatlar

1560

Doktor Muayenesi

Doktor ve Ekibimiz

Tüm Soru Ve Görüşleriniz İçin

Bizi Her Zaman Arıyabilirsiniz...

0506 170 72 19
whatsapp